| Doinacovalact2818 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Samsung Galaxy S2 de la Orange, iar pe site-ul online zice ca la prelungirea contractului e doar 1 euro. Ce inseamna prelungirea contractului si ma costa sa il prelungesc? Daca da, cat?

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă Doina,

Prelungirea contractului înseamnă că vei fi obligat încă 1/2 ani să ții deschis abonamentul tău. Dacă nu ești în perioada de „prelungire", tu poți oricând să renunți al el, să îl închizi.
În schimb, trebuie să fii atentă, ca la opțiunea „prelungirea contractului", să bifezi exact abonamentul tău. Dacă ai un abonament mai mic decât cel bifat, te poți trezi cu o factură de 300 euro.
Sper că ți-am fost de folos.

Cu drag,
niponX

| Doinacovalact2818 explică (pentru niponX):

Si nu ma costa nimic sa fac aceasta prelungire a contractului, nu?

| niponX a răspuns (pentru Doinacovalact2818):

Nu, nubig grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul are un anumit termen de valabilitate, respectiv o perioada de 1-2 ani de la data incheierii. La data expirarii termenului poti sa incetezi contractul sau poti sa-l mentii pe un nou termen de 1-2 ani, asta inseamna prelungirea contractului.