| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma mut in america si nu sunt decisa in ce oras. nu vreau ceva metropola, nu cred ca mas descurca. vreau ceva oras mediu, activ, cu multe posibilitati din toate punctele de vedere. ceva gen new york dar mai mic. aveti ceva recomandari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

America e uriasa, depinde in ce zona vrei sa stai, la mare, la munte, in centru, Arizona, California, Florida, Carolina, Montana etc.
Orase frumoase sunt: Newark, Boston este f. frumos, Nashville, Dallas, Atlanta, un oras foarte mare e San Francisco dar foarte linistit, armonie, pace; si daca ai bani Miami... In America se prefera cartierele. Eu stau in New York si L. A., cele mai importante din SUA, si chiar din lume...
Depinde cat iti permite situatia financiara.

18 răspunsuri:
| iuliancico a răspuns:

Ce sa fac sa ma iei si pe mine?winking

| BRG a răspuns:

Santa Barbara (orașul nu serialul)

| lifeistough a răspuns:

Daca nu-i New York, Los Angeles sau Chicago te muti degeaba!

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

No ce tarehappy pai thinking oriunde numa nu intr-o zona cu uraganewinking sunt foarte multe orase frumoase, mai informeaza-te si pe google pentru ca noi nu cred ca putem sa-ti dam un raspuns prea bun, vezi c mai zic si altiiwinking

| MusicisMusic a răspuns:

Eu stau de 7 ani in LOS ANGELES si sunt foarte multumita de el adica imi place. Unde stau eu e un loc foarte linistit unde poti sa alergi dimineata si sa iti plimbi cainele sau sa te plimbi cu bicicleta

| mrsolo a răspuns:

Boston sau Mesa

| Ploaia a răspuns:

Seattle

| thegreatgatsby a răspuns:

Hahah in locul tau direct in New York sau LA ma duceam happy In fine ...ai putea in Atlanta (staul Georgia) este un oras mediu, sau ceva mai mic ar fi Savannah sau Tybee Island tot in Georgia. Sau Amitivlle care este mediu si este foarte placut (in apropiere de New York ).
Sau preferatele mele, oraselele de langa Los Angeles, sunt medii si ai max de posibilitati in toate pctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In America nu exista asa ceva. Ori oras mare, plin de activitate, ori oras mic mort!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai londra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seattle

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Portland oregon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L. A... Chichago, LasVegas. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

California... ma voi muta si eu aculo peste cativa ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai:

1: Poti sa te muti in Los Anegeles(California). Acolo e o zona foarte calda si nu e asa de aglomerata ca NYC. Ai aceleasi posibilitati chiar mai multe. Poti sa faci si plaja toata ziuabig grin.

2: Ai putea sa te muti in Seattle. E frumos si destul de caldhappy. Seara daca stai la bloc ai o priveliste superba.happy. Si e un oras mare si activtongue

3: Ai putea sa te muti in San Francisco(California). La fel de cald, Oras un pic mai mic Ca NYCtongue. Dar frumos

4:Ai putea sa te muti in San Antonio(Texas). E frumos si linistit happy

5: Ai putea sa te muti in Dallas.Pt ca mie mereu mi-a placut si pentru ca e un oras cu multe metrouri.Strzi e ceva gen LA numai ca nu e asa de populat si nu sunt atatia turisti.happySi e si plajetongue

In rest toate orasele in USA sunt minunatetongueAs da ani din viata sa pot sta acolo nu conteaza unde )

Stiu toate orasele de'peacolo si daca ai vreo intrebare despre viata din fiecare oras Revintongue

Am incercat sa scriu ce nu prea s=a scris dar ar mai fi multe:Chicago.Las Vegas ce au mai scris ei tongue

| BubblesBlossom a răspuns:

Incearca in San Francisco.momentan eu acolo sunt in acest moment si e superb!

| KashonTzu a răspuns:

Un singur oraş pot spune că nu are nici un defect în S.U.A. Dar, mai întâi aş vrea să îţi prezint oraşele care au şi calităţi, şi defecte.
New York este un oraş mic dar cu o populaţie ce te sperie. Te crezi în paradis când faci un tur al New York-ului seara.
Los Angeles-ul este foarte frumos şi curat, însă este cel mai poluat oraş din S.U.A.
Chicago este oraşul cu cea mai mică şansă din lume la uragane (0.2%), nu este chiar aşa de aglomerat, este fascinant dar însă şi Chicago este poluat.
Miami este curat, nu este poluat însă este foarte scump şi în unele părţi este aglomerat.
Atlanta este o alegere bună, însă în unele locuri e cam aglomerat.
Alegerea perfectă este San Fransisco. Aer curat, nu este aglomerat, şansa de catastrofe naturale este scăzută, frumuseţea oraşului este garantată. Mai pe scurt, îţi sugerez San Fransisco!

| Crysy a răspuns:

Eu iti zic clar ca cel mai bine e in New York