| SorinELoo7 a întrebat:

Vreau sa-mi deschid propria afacere, dar nestiind ce acte trebuiesc la dosar si nu prea am idee ce fel de afacere sa-mi deschid... Va rog sa ma ajutati-ma si cu cateva exemple!

1 răspuns:
| boradan a răspuns:

Pfuuu,cand am citit un singur gand am avut... asta vrea afacere da nu stie ce, oare la ce se pricepe, nu stie nici cu ce se mananca, oare are vreo sansa? sa mai raspund? prietene mare grija, sa faci firma iti trebuie 500 lei daca o faci tu la ORC daca o face o firma pentru u te costa dublu, sa o inchizi daca nu merge afacerea te costa 1000 lei, fa bine planul ca o mierlesti si apoi lucrezi 1 an sa platesti datorii. cati ani ai ce ai terminat, ce stii sa faci, etc?