| alx4593 a întrebat:

Vreau sa plec la sfarsitul luni august in strainatate sa lucrez, dar mie foarte frica sa nu imi iau teapa, la toate anunturile care am sunat se percepe o taxa de 300\400\500 lei pentru "asigurare":-J trebuie sa ma duc cu trenul acolo sa platesc sa ma intorc la Bucuresti si sa astept sa ma sune ei. Asta miroase a teapa de aia mare gen "Oawwu ce frumos esti tu sigur o sa ajungi in seriale/reclame" te ia o fata de pe strada te pune sa te inscrii la un "casting" si iti ia taxa 50 lei:-J asa si aici. Va rog cine a mai fost sau si-a loat teapa sa ma invete si pe minesad! Aveti site-uri cu plecari serioase in afara cu locuri de munca?

Răspuns Câştigător
| Perendija a răspuns:

E smechereala sigur! Daca vrei du-te sa incerci da dar 80% iei teapa! SI cu site-urile nu mai avea incredere! si eu mi-am cautat in loc de munca dar cand am gasit un site si m-am dus la locatie teapa |:! Mai bine du-te in strainatate si cauta prin ziare sau de la prieteni! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda PLEASE!

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Te Asigur ca daca te iei dupa anunturi din ziare sau de pe net 99 la suta sunt nu tepe ci,,, mult mai mult decat tepe! Toata viata ta vei avea de suferit! Deci eu in primul rand nu ti recomand sa mai pleci in prezent pe nu stiu unde,! daca te ai uita un pic la tv.ai vedea ce se intampla si pe acolo! Acolo doar sa furi mai merge in rest totul este la pamant! Abia se mai descurca si cei care sunt nascuti si crescuti acolo! Asa ca eu iti recomand sa ti iei gandul de a pleca anul asta pe afara ok? Afara poti pleca la siigur doar cu o conditie sa ai pe cineva acolo care sa ti asigure si sa ai incredere in persoana respectiva! Si tine minte o chestie O firma care se respecta si este serioasa cat de cat nu doar ca nu ti cere nici un ban ci iti mai platesc ei drumul si restul ok? Deci eu iti recomand sa ramai pe aici sa inveti o meserie banoasa De exemplu Pizzar! si crede ma ca asa este cel mai bine! Succes!

| Chio9 a răspuns:

Sfatul meu, NU te complica cu ei.
Vorbeste cu un prieten ce a mai fost vorbeste cu o ruda ce a mai fost, vorbeste cu o prietena dea unei rude.