| jahjah a întrebat:

Work and travel grecia. Am gasit un program pentru studenti aici: http://www.americanexperience.ro/work-and-travel-grecia
si as vrea sa merg la vara. Vreau sa stiu daca ati fost sau pareri? :-? Se respecta tot? Se castiga 400euro+bacsis si se dau 3 mese pe zic, asa cum se specifica la inscriere? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| adygaju a răspuns:

Buna. daca vrei sa mergi in grecia du-te pe site ram universal cu ei am fost vara trecuta si nu trebuie sa platesti nici un comision.salariul este de 500 de euro in mana pe 8 ore in fiecare zi daca vrei mai multe detalii aici ai id meu adygaju

33 răspunsuri:
| gabicosta a răspuns:

Daca vreti o mare teapa plecati cu ram universal, o spun doar din experienta, va doresc vacante placute

| Tibiszkusz a răspuns:

Pentru toti cei interesati de munca in Grecia! Ei bine, este mult de povestit, am citit cu atentie toate comentarile care sunt si de bine si de rau, mai mult de rau. In primul rand inainte sa va hotarati sa placati nu uitati un lucru: toate parerile afisate aici depind in functie de experienta personala a fiecaruia! Sunt si experiente placute si altele mai putin placute. Eu personal am 33 de ani, am lucrat de doua ori in Grecia, prima oara am nimerit cat se poate de prost, in conditii mizere, si cu patroni de fereasca Dumnezeu pe toti! Am plecat de acolo si mi-am cautat de lucru pe cont propriu, si mi-am gasit un loc de munca foarte bun, cu un patron super care era serios si de incredere. Am calatorit, m-am distrat, am stat in chirie cu niste prieteni, si am amintiri foarte frumoase legate de Grecia, mai precis de insula Kos. Iar a doua oara am nimerit pe insula Creta, si va pot spune ca am nimerit destul de bine, am lucrat ca Maseur intr-un SPA a unui hotel de 5 stele. Am fost platit lunar cu 700 de euro, si luam si tipsuri. Este adevarat ca muncesti mult, este adevarat ca mancarea este proasta, si dintr-adevar grecii au probleme serioase de comportament si tratament fata de angajati in general. Viata nu e roz in Grecia! Chiar dimpotriva! Conteaza insa foarte mult cu ce iti ocupi putinul timp liber de care dispui. Daca iti place sa te plangi toata ziua, pai nu e de mirare ca numai lucruri negative vezi peste tot. Grecia nu e numai sclavie si munca, Grecia inseamna si locuri frumoase, cultura, istorie, si muzica traditionala de calitate. Important este sa stii sa apreciezi anumite valori, si sa ai ochi pentru a le vedea, si atunci puteti sa transformati o experienta mai neplacuta intr-una care este mult mai suportabila, iar in acest caz va veti putea adapta mai usor la stres si situatii neplacute in general. Totul depinde de atitudinea pe care o aveti, si angajatorul la care veti lucra isi va da seama de lucrul acesta. Asa ca incercati sa mai vedeti si cealalta jumatate a paharului, si va garantez ca veti avea parte in Grecia si de multe bucurii. Va doresc tuturor multa bafta si succes in tot cea ce faceti, iar pentru cei care se pregatesc de plecare, drum bun si voie buna! Kaló taksídi!:-)