Întrebare recomandată | AuricaMircica155 a întrebat:

A plecat cineva cu Work&Travel in Grecia? Imi poate spune cum a fost?
As vrea sa plec vara asta, dar nu stiu daca merita

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sa iei in considerare ca locurile de munca nu vor mai fi ca anul trecut, din cauza ca multe hoteluri de 4 sau 5 stele nu se vor deschide in acest an. Intra pe grupul de romani din Grecia si intereseaza-te acolo ce locuri de munca sunt disponibile.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca agentiile mai recruteaza pentru munca internationala, odata ce sunt atat de multe probleme si toata lumea are granita inchisa, acceptand numai lucratori din interiorul tarii lor.
Este deja un scandal masiv, cu cei care au plecat acum 1 luna in Germania, pe contract legal incheiat cu agentiile de recrutare din Romania, dar angajatorii de dincolo, nu i-au primit si i-au trimis inapoi.
Vara asta nu cred ca vor exista contracte cu nimenid in afara.
Ia-ti gandul si cauta-ti ceva local, din timp, sa nu iasa noua generatie duap BAC si sa ocupe toate locurile dispoibile.