| Cineva! a întrebat:

A comanat cineva de pe internet acele 'seturi' cu cd-uri (lectii audio), dictionare si carti pentru a invata o limba straina?(pe mine personal ma intereseaza pentru limba franceza]. Cum sunt? Ati reusit sa invatati ceva?

2 răspunsuri:
| ◕‿◕ a răspuns:

A comandat o prietena de-a mea si a invatat foarte repede engleza. numai ca trebuie sa te tii serios de ele si sa faci toate exercitiile dupa fiecare lectie si sa repeti lectiile dupa cd pentru a pronunta corect.ca sa poti invata ceva. succes!

| MinnieAllure a răspuns:

Eu am comandat pentru limba spaniola, cursul de intermediar de la EUROCOR. Trebuie sa ai un exercitiu zilnic si sa iti trimiti testele la firma. Cu vointa ajungi sa plutesti in franceza. Bonne chance!