| Laura1092 a întrebat:

Ce va motiveaza sa invatati o limba straina?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai mult? Necesitatea de a mă descurca într-o ţară străină şi de a putea schimba măcar două-trei vorbe cu localnicii.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Faptul ca nu mai trebuie sa ma bazez pe subtitrarile complet alaturea cu drumul de la filme.
Faptul ca pot intelege ce vorbesc intre ei si alti oameni decat romanii.
Faptul ca pot sa fac misto de cei cu care vorbesc pe messenger si nu stiu alta limba decat a lor.
Faptul ca pot citi carti inainte de a trece 20 de ani de la aparitie, cat dureaza sa li se faca o traducere cumsecade.
Mai vrei?

| ionutzul31 a răspuns:

Hmm...gasesti mai usor de munca laughing

| RaduPhantom a răspuns:

Eu vreau sa ajung la o universitate in California asa ca mi-am triplat meditatiile la engleza big grin

| lore122 a răspuns:

(sunt in Germania)Faptul ca vreau sa vorbesc cu copiii din scoala si nu pot, pentru ca nu stiu limba sad