| nastaseelenacristina a întrebat:

A mai dat cineva examen pentru traducator la ministerul culturii? Despre ce e vorba, trebuie sa fac cursuri?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie să faci cursuri, alea sunt doar în ajutor

| nastaseelenacristina explică (pentru Adry05):

Ma duc pur si simplu ma inscriu si dau examen? Detaliaza te rog mult

| Adry05 a răspuns (pentru nastaseelenacristina):

Da, încă nu l-am dat că nu mi-am terminat studiile deci detalii detalii n-am

| nastaseelenacristina explică (pentru Adry05):

Pot sa l dau fara facultate,? este vorba de un examen la ministeru culturii, deci ma inscriu fara nimic si dau pur si simplu un examen.asta vreau sa stiu sigur., Scria acolo ca trebuie sa am bac, atat si sa achit taxa 400 lei

| Adry05 a răspuns (pentru nastaseelenacristina):

Am zis deja că fără nimc, deci și fără facultate, trebuie doar să ai un nivel foarte ridicat al limbii și să iei nota respectivă la examen. Te anunț numa că să traduci e mai greu decât pare happy

| nastaseelenacristina explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru raspuns

| Adry05 a răspuns (pentru nastaseelenacristina):

Cu plăcere, succes, poate ne intersectăm vreodată prin domeniu laughing

| nastaseelenacristina explică (pentru Adry05):

Sa ne batem in salarii?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e vorba de minister, trebuie sa fii ruda cu cine trebuie sau sa faci parte din partidul din care trebuie in aproape toate cazurile. Daca rupi cel putin o limba straina, de ce nu te angajezi frumos la privat?

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Despre ce naiba vorbești? Oricine poate lua certificatul ăla.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu am inteles ca intreaba de un examen pentru obtinerea unui job de traducator la minister. Greseala mea daca s-a referit la obtinerea certificarii de traducator autorizat.

| nastaseelenacristina explică:

Se fac cursuri inainte? sau cum procedez, rog detalii, ma intereseaza pentru traducator subtitrare film