| sorayna a întrebat:

A vazut cineva un spectacol de teatru, opera sau balet in cinema? Am auzit ca la Grand Cinema in Baneasa ruleaza mereu spectacole de pe scene mari din lume si vroiam sa aflu cum e experienta de la cineva care a fost.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu am fost specific acolo, dar am fost la teatru, cu un scenariu de calitate, clasic, si a fost superb! Nu stiu daca mi-ar placea teatrul modern, jucat in lenjerie intima, dar cel clasic nu se poate compara cu nimic.

| foxsilver a răspuns:

Indiferent de locatie, daca te duci la un spectacol de teatru, balet sau opera, vei avea parte de momente deosebite, pline de emotii. In asta consta marea diferenta dintre televiziune (cinema), si un show live.
Personal, l-am vazut si ascultat pe Pavarotti, stand pe iarba, undeva in apropierea Casei Poporului, si crede-ma ca a fost un moment unic pe care l-am trait, si de care m-am bucurat.