| MicaArtista a întrebat:

Am multe scoici, adunate de pe plaja, si m-am gândit sa fac un cosulet din scoici, dar nu prea stiu cum. Imi puteți da linkuri care sa ma ajute? Dau funda pentru cel mai explicit link sau răspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un lipici extraordinar. Se numeste UHU si este un tub galben e doar 13 lei. Il gasesti in librarii. vei avea nevoie de: Uhu sau un lipici bun, scoici, indemanare si de o placuta de lemn/folie de plastic etc. pe care sa o pui pe masa de lucru.
Vei incepe prin a face,, fundul " cosuletului (rotund sau patrat) vei aseza scoicile in forma dorita apoi printre ele vei baga cate un strop de lipici. astepti pana se usuca, sau poti lua materialul pe care lucrezi si sa-l bagi la frigider/congelator timp de 5/6 min. Apoi lipite una de alta, incepi sa inalti cosul cu mare grija....asteptand sa se usuce de fiecare data (cam costisitor dar na...) la maner nu stiu cum sa faci nu am idee dar daca ai creativitate reusesti! Succes si sper ca te am ajutat! happyhappyhappy

1 răspuns: