| CocteilDeCuvinte a întrebat:

Am o intrebare pentru cultura mea generala sa nu radeti dar imi zice cineva cand s-a nascut si cand a murit Ion Creanga si Mihai Eminescu?

Răspuns Câştigător
| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Mihai Eminescu (născut ca Mihail Eminovici) (n. 15 ianuarie 1850, Botoșani sau Ipotești - d. 15 iunie 1889, București)

Ion Creangă (n. 1 martie 1837, Humulești; d. 31 decembrie 1889, Iași)

8 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

rolling on the floor Nu ma pot abtine, scuza-ma rolling on the floor Ma termina partea in care tu vorbesti de "cultura ta generala" rolling on the floor Aveam o vorba: Prost sa fii, Google sa ai. Dar vad ca pe tine oricum nu te ajuta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| nattyC_6241 a răspuns:

De fapt mihai eminescu s-a nascut pe 6 decembrie 1849, iar data de 15 este data in care a fost botezattongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google

| mirceasilvyu a răspuns:

Nu stii? de replica?
Google it`s my best friend?
Where I can find everything. what I wanthee hee

| xCookie a răspuns:

Mihai Eminescu-nascut 15 ianuarie 1850-decedat 15 iunie 1889-
Ion Creanga-nascut 1 martie 1837-decedat 31 decembrie 1889
FUNDA?