| myruna26 a întrebat:

Am si eu o nedumerire. profesorul de tehnologie ne-a dat de corectat un text si an o propozitie la carwe nu stiu ce e gresit "pentru a deveni muzician ai nevoie de certificat de calificare de nivel 2" care imi explica si mie... funda

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Reformulat:'Pentru a deveni muzician, ai nevoie de un certificat de al doilea nivel de calificare."Presupun; fiindca nu stiu exact care este modalitatea de atestare a calitatii de muzician; logica, insa, imi inspira acest raspuns; sper sa fie si cel bun.Numai bine.

3 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

NivelUL DOI? si E nevoie - poate asa e corect?!

| Ciprian a răspuns:

Corect ar fi: ``pentru a deveni muzician ai nevoie de un certificat de calificare, nivel 2``

| Sill a răspuns:

Pleonasm:"certificat de calificare de nivel 2" trebuie doar certificat de calificare