| Ionut123987 a întrebat:

Am tot văzut pe internet videoclipuri în care pun un fel de gel incolor în forme de silicon și asa reușesc sa confecționeze scrumiere, boluri etc. Știe cineva cum se numește acel gel și unde as putea găsi?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Este vorba de rasina epoxidica.Gasesti la magazinele de profil si chiar pe Emag.

2 răspunsuri:
| DoamnaGasca a răspuns:

Nu stiu sigur dar eu cred ca este silicon topit

| Ionut123987 explică (pentru DoamnaGasca):

Sigur nu este silicon. Am lucrat și cu silicon la tub(care se folosește în construcții) și cu silicon pentru pistol de lipit, dar sigur nu e silicon.