| mirunao14582837 a întrebat:

Hei, azi mi am gasit iepurele umflat, si nu stiu din ce cauza, ce as putea sa i fac sa nu moara?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi urgent la un cabinet veterinar.

| Simpatic a răspuns:

Sa il duci mai repede la un medic veterinar!

| BobTheCat a răspuns:

Desi nu am experienta multa cu iepurii, sfatul meu este sa-l duci la veterinar cat mai repede! El/ea iti poate da un raspuns clar, fiindca noi nu suntem veterinari (ma rog, poate unii dintre noi sunt).

Sanatate multa!

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna! Iepurii nu pot regurgita sau vomita, asadar daca iepurele tau este balonat sau constipat este o urgenta medicala. Daca il apesi pe burta si este tare, mergi de urgenta la veterinar!