| nicooo a întrebat:

Am un scaun vechi din lemn pe care as vrea sa il restaurez. ce as putea face din el?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

O masa de dimensiuni reduse.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

1. lipeste-l daca zici ca este vechi ---> poate este si crapat
2. vopseste-l intr-o culoare potrivita
3. pune o perna [ d-aia pentru scaunele de calculator happy ] daca este cazul
4. mai adauga ceva daca este cazul
---> faci un scaun nou happy

1. il lipesti daca este cazul
2. il vopsesti intr-o culoare maro [ sau ce culoare este in principal mobila din casa ta ]
3. il poti lacui [ cred laughing ]
---> il poti folosi ca o noptiera

1. il lipesti [ daca vrei ]
2. il vopsesti [ cum vrei tu ]
3. daca este vechi asa, il poti rezema de perete si-l pui pe balcon
---> il poti folosi ca scaun / masa pentru. flori happy

1. il poti lipi [ daca vrei ]
2. sa-l vopsesti [ daca vrei ]
p. s: daca faci ultimele 2 chestii de aici care au in paranteza '' daca vrei '' ar fi frumos happy deoarece ----> il poti da cuiva [ ii zici ca nu mai ai nevoie de el ]

sper ca te-am ajutat happy

| Poinsettia a răspuns:

Il poti vopsi, sau lipi autocolante cu modele interesante pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depide de: 1. starea de uzura; 2. Ce vrei sa obtii.
1: in functie de starea de uzura, trebuie doar slafuit, sau demontat si reincleiat.
2. Poti sa-l readuci la forma initiala, sau poti sa-i dai o fata noua: il poti vopsi cu culori vii, sau "mazgali" cu mai multe culori (dare cu pensula). Poti sa-i lipesti diferite elemente decorative, dupa gust si forma scaunului (insertii din margele mari de sticla), poti lipi plante uscate si presate, dupa care dai straturi succesive de lac transparent, la fel snururi sau bucatele de material textil.
Limita este doar imaginatia ta, indemanarea si timpul disponibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti aduce la reconditionat la mine daca crezi ca merita. 0761432437