| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut la stirile ProTv revolutia de la 1989.si un domn a zis ca daca nu ar fi existat aceasta revolutie acum nu ar mai fi exista nimic.intrebarea mea este dc sa nu existe nimic? ca nu am inteleshee hee

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Viaţa aşa cum o ştii tu n-ar fi fost posibilă, n-am fi putut spune tot ce ne trece prin cap fără consecinţe, n-am fi plecat din ţară cu sau fără paşaport, n-am fi avut acces la internet, nu tu produse străine pe piaţă, fără televiziune prin cablu. Şi mă refer strict la ceea ce pare important la o anumită vârstă...nu pun problema democraţiei că nu ştiu dacă ne putem lăuda cu asta şi dacă ţie ţi se pare important. Puteam fi o ţară închisă gen Coreea de Nord, făcând foamea şi ţinându-ne încă de comunism cu ghearele şi cu dinţii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la Cuba sau Coreea de Nord si ai sa vazi ce ar fi fost acum fara revolutiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic DEMOCRATIC la asta s-a referit domnul