| anonim_4396 a întrebat:

Am visat ca semnam cu sange un contract prin care imi vindeam sufletul. Are cineva idee ce inseamna? De ceva timp ma gandesc la asta fara sa vreau si aseara am visat.

Răspuns Câştigător
| marcel1998 a răspuns:

Toata lumea are niste dungi mici in palma.Si nu te mai gandi la visul asta ca o sa-l ai in fiecare noapte, si nu lasa niste vise sa te afecteze psihic.

21 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce consideri tu suflet?
Cui crezi că îl vindeai?
Poate ești cumva un fel de Dr. Faust!
E un caz interesant și un vis de excepție.

| anonim_4396 explică (pentru corolav):

Am ajuns la concluzia ca a fost doar un vis. Il vindeam diavolului, iar langa mine era un barbat in costum negru. Nu mai fac mare caz din asta big grin

| anonim_4396 explică (pentru corolav):

Si mai am o curiozitatea, daca se poate. Cine este Dr. Faust?

| corolav a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi google - wikipedia - Goethe - Faust.

| thealchemist a răspuns (pentru anonim_4396):

Cineva care a facut un pact cu diavolul.

| thealchemist a răspuns:

Ce visezi nu conteaza, ca te gindesti la asta insa arata ca ai o problema destul de mare (de curiozitate, pe ce-ti vindeai sufletul?).

| anonim_4396 explică (pentru thealchemist):

Bani

| Oana92 a răspuns:

Ai visat tocmai pentru ca te-ai gandit mult la asta

| BuGz a răspuns:

Visele sunt o reproducere a unei dorinte a persoanei! Omul se gandeste mult la asta ( sau nu realizeza dar o face ) si noaptea creierul inca lucreaza si reproduce cceeea ce ai gandit in ziu aaceea!
incearca sa te gandesti toata ziua la ceva gen ca joci footbal cu steaua rolling on the floor si castigi si noaptea cand dormi vei avea acest vis! eu asa fac -)) 1

| Chøço a răspuns:

A fost doar un vis. Stai linistita. Uneori omul viseaza lucrurile pe care vor sa le faca. big grin

| Liviu4you a răspuns:

Visele sunt in mare parte rezultatul preocuparilor, gandurilor, ideilor, etc. Eu nu cred ca visele au o anumita semnificatie. Daca ai observat, de cele mai multe ori, visele pe care le avem sunt cosmaruri; eu cred ca, creierul incearca sa ne pregateasca pentru situatiile reale mai dificile (nu neaparat cele din vis).

| y0nutz3ly a răspuns:

Visele nu devin realitatebig grin...e doar un vis

| dbcovrigeldb a răspuns:

Stii...mi-ai dat o idee foarte buna pentru viitoarea mea carte big grin ..multumesc! :*

| anonim_4396 explică (pentru dbcovrigeldb):

Ma bucur happy Cand o sa o termini sunt curioasa sa o citesc big grin

| anonim_4396 explică (pentru dbcovrigeldb):

Chiar m-ai facut curioasa cu cartea big grin

| dbcovrigeldb a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin ok, ok..peste citevai zile (dupa ce scriu toate olimpiadele ) o sa incerc sa scriu macar inceputul happy

| anonim_4396 explică (pentru dbcovrigeldb):

Daca mai vrei o idee pentru carte sa stii ca e din ce in ce mai tentant laughing

| marcel1998 a răspuns:

Cred ca ai vazut filmul "Ghost rider", sau poate ca este ceva ce iti doresti sa faci (adica te-a suparat cineva sau esti calcat in picioare de toata lumea si vrei sa ii faci sa plateasca). Uneori visele sunt lucrurile care vrea sa le faca visatorul.

| anonim_4396 explică (pentru marcel1998):

Probabil, insa de dimineata parca aveam 2 dungi mici in palma (unde in vis ma taiasem cu cutitul, iar asta m-a panicat)

| thealchemist a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa fac prea mare caz de asta si sa-mi fac sperante, dar daca se mai intimpla vreodata sa te trezesti cu urme fizice in urma unui vis te rog sa faci poze. dupa cite stiu fenomenul nu a fost dovedit niciodata desi parapshihologia pretinde ca e posibil.

| anonim_4396 explică (pentru thealchemist):

Desigur happy

| marcel1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toata lumea are niste dungi mici in palma.Si nu te mai gandi la visul asta ca o sa-l ai in fiecare noapte, si nu lasa niste vise sa te afecteze psihic.