| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Ce înseamnă dacă visez destul de des cu o persoana care face parte din trecutul meu? Și nu m-am gândit deloc la el,nu vreau sa ziceți ca îl visez fiindcă ma gândesc la el,nu e adevărat nu ma gândesc la el și îmi tot apare în vis, chiar și aseară am visat cu el... Ce poate însemna?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te gândești la el. Ei și?
Noi trăim pe un ecran interior, pe o scenă interioară, un videoclip 3D. Acolo sunt gândurile și tot ce experimentăm ca viață.
Dar creierul nostru, care este viața noastră întreagă, și o să îți explic de ce. Creierul este cuplat cu tot corpul prin șira spinării, cu milioane de fibre nervoase. Astfel creierul este un computer enorm cu miliarde de celule, care conduc cele 50 de miliarde de celule din corp. Dar creierul, care conține viața ta, este enorm în raport cu softul care este ecranul conștienței 3D, unde sunt gândurile. În acele zone din creier este trecutul tău și softul pe care sunt înregistrate întâmplările, emoțiile, viața trăită cu acea persoană.
Noaptea, când ecranul video 3D al conștienței se decuplează de la realitatea exterioară, viața din zonele de memorie, formează videoclipuri și cu persoana din trecut. Tu nu știi că ele sunt vise, pînă dimineață când te trezești. Asta înseamnă acele vise.
Se mai poate întâmpla ca ea, persoana, să se gândească ea la tine, sau să te aibă în fișierele ei de memorie. Și când fișierele ei de memorie se activează. tot în timpul somnului ei, sau în timpul zilei, ea emite biocâmp. Acest biocâmp este recepționat de creierul tău. În timpul nopții nu este zgomot în creierul tău, poți vedea stelele și poți fără lumina zilei să recepționezi clar, acele mesaje trimise de ea. Iar cu aceste mesaje, creierul le decodează cu softuri speciale și face cu ele videoclipuri, pe care le recepționezi sub formă de vise. Ele sunt adăugate în memorie și le vizionezi dimineața când îți amintești, adică re memorezi visul.
Asta poate să însemne.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Poate în subconștientul tău te gândești la el.
Oricum sunt doar vise, dacă l-ai visat nu înseamnă că o să fiți din nou împreună.