| ad3lyna29 a întrebat:

.Ar putea cineva sa-mi sugereze niste carti interesante de citit? Carti de aventura sau nu stiu... mister. ceva de genu? Multumesc

Răspuns Câştigător
| camik a răspuns:

Daca iti place genul fantasy incearca Neil Gaiman, Pulbere de stele sau Zei americani sau Anansi Boys e super

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dolmen-Nicole Jamet & Marie-Anne LePezennec, Clive Cussler-Sahara, Aurul incasilor, Vantul negru, Valhalla(seria Dirk Pitt), Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, PD James-Moarte in Sfantul Ordin, Gustul Mortii, Pacatul Originar, etc(seria Adam Dalgliesh), Tara Moss-Fetis, Split, Stieg Larsson-Trilogia Millenium, David Baldacci-Jocul orelor, Lauren Henderson-Femeie.Alba.Moarta,Margarita cu gheata(seria Sam Jones), Joseph Delaney-Cronicile Wardstone(seria Vraciului), mistere, aventura, crime, criminali in serie, fantasy, ai de toate aici.Brigaela are dreptate, Cave Canem, Morituri te salutant si celelalte sunt super tari... Lectura placuta!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Seria Publius Aurelius - Un detectiv in Roma antica de Danila Comastri Montanari.

| MM a răspuns:

Ciresarii-Constantin Chirita ( toate 5 carti)
Ciulinii Baraganului- Panait Istrati
Stiletul.Pasarea de bronz-Rabakov

| mihaelanikol a răspuns:

Diane Setterfield - a treisprezecea poveste...este superba cartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicuta in cizme roz...Cazi pe spate nu altceva,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetita celei de a sasea luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetita celei de a sasea luni e genul aventura si fantasy am terminato de citit!happy