| hannah_9374 a întrebat:

As vrea sa ajung jurnalista....Stie careva vreo carte care sa explice bine aceasta meserie?

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Ti-as recomanda aceasta carte:http://www.supercarti.ro/......mica.html. Si eu intr-un timp vroiam sa ajung jurnalist dar m-am axat pe automatica si calculatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile te ajuta sa devii mai buna dar pentru o diploma nici nu se pune problema, si fara aia nu cred ca te angajeaza cineva. Oricum, daca iti doresti foarte mult si crezic a ai inclinatii la scris urmeaza facultatea de jurnalistica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice vis se poate indeplini, orice zi este o lupta, invata bine, memorie buna sa ai si mai departe, facultatea de jurnalistica (abilitati de comunicare si o limba romana scris vorbit perfecta) succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai succes. si eu mi-am dorit dar nu mi-am urmat visul. dar nu se stie niciodata