| Gass93sv a întrebat:

Stie careva sa imi explice de ce totul e convertit in bani?

Răspuns Câştigător
| BpBycaBestEVer a răspuns:

Eu cred ca totul este convertit in bani...pentru ca cei de SUS sa aiba mult mai multa putere.Sa poata sa controleze totul mai usor

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Fiindca asta este modalitatea de schimb in lumea civilizata. Pe vremuri era trocul. Cererea dicteaza pretul si oferta.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Pentru ca numai poti folosi pietrele ca moneda de schimb

Răspuns utilizator avertizat
| NimeniSiAtat a răspuns:

Pentru ca lumea sa nu mai faca troc- respectiv schimb de marfuri asa cum se facea in trecut.

| mondici a răspuns:

Mi se pare o prostie. Toti oamenii se invart in jurul lor si ar face orice numai ca sa ii aibe. Trist sad