| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti emisiuni care vorbesc despre carti si pe ce canale se difuzeaza happy

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Stii ca e vorba aia cunoscuta despre rolul cultural al televizorului: de cate ori il deschizi, fugi in camera cealalta si citesti o carte, dezgustat de programe. Chestia cu fugitul la citit este valabila si in cazul emisiunilor despre carti, insa aici o faci de dragul cartilor, nu?
Literatura de azi - la TVR Cultural+TVR International
Omul care aduce cartea la ProTv
Art@.ro, Cartea - la TVRCultural( dar a avut diferite nume si forme emisiunea asta despre carti, e a lui Ioan Bogdan Lefter)
Inapoi la argument - TVRCultural, e a lui Horia Roman Patapievici si uneori vorbeste despre carti ( saptamana trecuta a fost Liiceanu si-au discutat despre cartea "Măştile lui M.I. - Gabriel Liiceanu în dialog cu Mircea Ivanescu")

5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Ce ma enerveaza cand se albastreste un cuvant si-ti da nolens-volens o trimitere aiurea spre ce vrea Tenita&Stuff!
De pilda, Horia Roman Patapievici nu are nicio legatura cu Romanul lui Plimbarescu, oras al vacantelor insotite de dragostea matusilor.
(ca-mi vine sa si tip de nervi tongue )

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Da pe tvr, n24 plussi mai e o emisiune pe nume comoara de sub coperta dar nu stiu pe ce post e...

| tafli a răspuns:

Literatura de azi, luni de la ora 20:00 si Inapoi la argument, joi de la 20:00, ambele pe TVR CULTURAL

| Elisss a răspuns:

Pe protv dupa stirile de dimineata in fiecare zi daca nu ma insel :*

| GoodboyGL a răspuns:

Pe pro tv omul care aduce cartearolling on the floor