| anonim_4396 a întrebat:

Asi vrea sa imi cumpar o carte si am mai multe optiuni, ma puteti ajuta cu nume de carti pe care le-ati citit voi si v-au placut? pup

Răspuns Câştigător
| Nobodyy a răspuns:

Pai eu am citit romane de dragoste.
Chiar si ingerii cad - Sandra Brown
Invitatie la vals - Mihail Drumes (preferata mea)
P.S. I love you - Cecilia
Nunta in cer - Mihail Drumes

12 răspunsuri:
| chokingvictim a răspuns:

George orwell - omagiu cataloniei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca inca nu te-ai hotarat, iti pot recomanda ca si scriitor Mika Waltari. Are carti foarte bune. Istorie, cu date reale, povesti de dragoste, povesti de viata, razboaie, aventura etc. Iti pot enumera cateva titluri: Egipteanul ( Egiptul faraonic si povestea unui fiu de doctor ajuns in preajma faraonului-soldat Horemheb), Etruscul (povestea de viata a unui barbat ce provine din neamul etruscilor. Dragoste, ambuscade prin cetati, calatorii pe mare, aventura), Amantii din Bizant (o poveste de dragoste pe fundalul caderii Constantinopolului in anul 1453), Femeia si strainul (o poveste de dragoste cu final neasteptat), Mikael Karvajalka (povestea vietii unui tanar silit sa fuga din tara natala, dragoste, vrajitorie, conjuratii contra regilor, reforma lui Martin Luther in Germania anilor 1500 etc.) O poti comanda de pe site-ul Polirom.

| anonymousxD a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult cartea "Si daca e adevarat?" este o poveste de dragoste, este super cartea love struck si este scrisa de Marc Levy, cred ca o gasesti la gazeta sporturilor. nu sunt sigura dar ai putea sa incerci sau Cuore (inima de copil) sau Singur pe lume. happy

| Manyna a răspuns:

Candace Bushnell – "Clubul de pe 5th Avenue"
Sandra Brown – "Violul
Xiaolu Guo – "Mic dictionar pentru indragostiti"
Jennifer Lynch – "Jurnalul secret al Laurei Palmer"
Paulo Coelho – "Veronica se hotaraste sa moara"
Jocelyn Raines - "Magazinul de amintiri"
Joan Smith – "Un loc nepotrivit pentru o doamna"
San-Antonio – "Sirop pentru viespi"
Helen Walsh – "Rebela"
Sandra Brown – "Texas Lucky"
Sandra Brown – "Texas Chase"
Sandra Brown – "Texas Sage"

| selenahermy a răspuns:

De asemenea ai putea sa incerci fel si fel de carti cu aventuri sau ceva nou si palpitant. Oricum alege ce iti place tie si ce iti face cu ochiul

| selenahermy a răspuns:

Depinde de genul tau preferat si de fondurile de care dispui.Ai putea sa citesti Charlie Bone.Sunt doua volume:Charie Bone si Scoala de Magie si Charlie Bone si Calatorul in Timp. Poti citi Cronicile Wardstone toate volumele sau poti incerca Jane Eyre.Sunt o gramada de carti cu vraji vrajitoare si vrajitori si o sa fii uimita cate o sa gasesti daca iti place genul.

| AlenaVictoriaMaria a răspuns:

Shogun volumele 1.2.3 s-au cartea Indianul

| Charai a răspuns:

Citeste carti din literatura rusa. Mie personal mi-au placut foarte mult. ''Idiotul'' de Dostoievski, ''Razboi si Pace'' de Tolstoi,''Lolita'' de Nabokov, ''Crima si pedeapsa'' Dostoievski, si lista poate continua, dar descurca-te cu astea intai big grin Succes

| AnneeAnnee a răspuns:

O carte care mie mi-a placut foarte mult este "Dragonii marilor"...:d este superrr

| sev a răspuns:

Poti citi seria amurg de stephanei meyer este o colectie super eu am citit-o si mi-a placut mult!

| Raul_6585 a răspuns:

Depinde ce gen iti place,incearca Anna Karenina de Tolstoi sau romanele Agathei Christie,eu personal l-am descoperit recent pe Octavian Paler.E senzational.Mi-au placut,,Calomniile mitologice,, iar acum citesc,, Viata pe un peron,,

| no13words a răspuns:

Sandra brown? ma oameni alea-s carti? :-o incearca "Casa tunetului" a lui Dean Koontz, sau CURSA, de acelasi autor...pana si Maitreyi a lui Eliade ii mai faina laughing