| Deenniissa a întrebat:

Aș vrea să citesc cartea "Sense and Sensibility" de Jane Austen însă nu o găsesc. Online, mi-o poate da cineva? [TRADUSĂ ÎN LIMBA ROMÂNĂ] Mulțumesc. happy

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Eu n-am găsit-o online. Dar poţi s-o comanzi de aici:
elefant.ro/carti/fictiune/literatura-clasica/ratiune-si-simtire-10989.html

happy

15 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate te ajuta la ceva:
http://www.gutenberg.org/ebooks/161
Uite si asta dar trebuie sa mergi cu Google Chrome sa se traduca automat:
http://www.literaturepage.com/read/senseandsensibility-1.html

| Deenniissa explică (pentru onasis1961):

Mulțumesc de răspuns, dar mi-am cumpărat cartea big grin

| fuzzer a răspuns:

Daca nu o gasesti online, e clar, cartea nu exista pe net.Incearca la un magazin sau la o librarie, acolo o vei gasi sigur, dar este cam scumpa.

| Deenniissa explică (pentru fuzzer):

Am căutat și nu am avut șanse. De-asta încerc să dau de ea pe net.

| fuzzer a răspuns (pentru Deenniissa):

Cum sa nu o gasesti, pai ce librarii mai is si alea, asta-i o carte faimoasa, daca vrei ti-o aduc de la bibliotecalaughing

| Deenniissa explică (pentru fuzzer):

Cum să nu o găsesc? Bine. Dacă aș fi găsit-o n-aș mai fi întrebat.

| fuzzer a răspuns (pentru Deenniissa):

Eram putin ironic, adica ce librarii mai sunt si alea?

| Deenniissa explică (pentru fuzzer):

Știam. happy

| fuzzer a răspuns (pentru Deenniissa):

Si in fine tin sa te felicit, ca esti pasionata de lectura.Si eu ma simt onorat sa cunosc astfel de persoane, mult succes pe viitor!

| Deenniissa explică (pentru fuzzer):

Mulțumesc la fel. Probabil îmi place lectura pentru că am în jurul meu multe persoane pasionate de lectură.

| Deenniissa explică (pentru fuzzer):

Am găsit acum o săptămână cartea, chiar dacă o căutam de mult laughing big grin