| monycutzza a întrebat:

am fecatut un referat cu titlul : prejutecati si descrimilare. Este la sociologie, dar profesoara vrea sa-l facem dintr-o carte. Dar nu stiu nici-o carte care sa aiba capitolul asta sau ceva asemanator. ma puteti ajuta daca stiti voi o carte despre asa ceva. Va rog

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Richard-y-bourhis-stereotipuri-discriminare-si-relatii-intergrupuri.pdf

| minrest a răspuns:

Descrimilare, da? Nu exista nici o carte despre descrimilare.

| Andrei277 a răspuns:

Ai aici cartea de sociologie : http://socio-umane.lispanciu.com/......ologie.pdf

mergi la pagina 103, ai totul acolo despre discriminare si prejudecati, pana la pagina 107, bafta :)

| BiancaMiciu a răspuns:

Daca iti trebuie in plan literar poti aborda tema din romanul realist de factura rurala 'Mara' de Ioan Slavici sau romanul realist, social si subiectiv 'Ciulinii Baraganului" de Panait Istrati.