| nelu18 a întrebat:

am un tablou vechi, cred ca_i ulei pe carton, dar nu se cunosc urmele De pensula, adica iesite in relief, se poate sa fie autentic, sau s-ar putea sa Fie reprodus. Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie. Multumesc!

5 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Daca e lucrat in cutit, urmele in relief se vad foarte bine. Din ce spui tu, pensulatia e foarte fina, astfel incat tusele sunt inobservabile. Am nevoie si eu de o fotografie, pentru a putea formula o parere mai clara.

| elisa_2627 a răspuns:

Este o pictura facuta in lama de cutit.

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Pe carton sau panza? da un id de mess si trimite poza cu tabloul

| nelu18 explică:

Tonitza lucra cu lame de cutit?

| bebel3 a răspuns:

... buna. am si eu un tablou destul de vechi ...cred ca are 100 de ani shii nu stiu ca nu ma pricep pe e e facut nici autor nu vad sa scrie, dar am poza shii care stie sau se pricepe.id bebyzta17 add mersi