| sunt a întrebat:

Am vazut la emisiunea,, Vrei sa fii milionar?" o intrebare la care nu am apucat sa vad raspunsul. Sunt cam curioasa care ar fi raspunsul. Intrebarea este: Pamantul are greutate ( nu ma refer la greutate=masa, ci la greutatea=forta)? Cine imi poate da si mie raspunsul are fundita. PROMIT! big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LMAO a răspuns:

Peste 6 milioane de miliarde de tone

| LMAO a răspuns:

Si aproximativ 44 de mii de miliarde de N [Newtoni.]

| QUM a răspuns:

Am cautat pe net si am gasit ca greutatea Pamantului este de aproximativ 6 cvadrilioane de tone (6.588.000.000.000.000.000 Tone )

| sunt explică (pentru QUM):

Nu ma refereamla masa, ci la forta