| any12_4371 a întrebat:

As vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva.Nu stiu daca se vede profilul, am o poza cu un tablou si daca ma poate cineva ajuta sa vad cine este pictorul.Multumesc!

9 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Esti convinsa ca e un pictor cunoscut? Unde ai fotografiat lucrarea?

HepHap
| HepHap a răspuns:

Sunt toate sansele ca tabloul sa fie executat de un mestesugar sau un pictor oarecare.

| anad a răspuns:

Stratulat Ciprian Lucrare: "Cos cu trandafiri" (http://www.fad.ro/Pictura-ulei-pe-panza-Cos-cu-trandafiri-10433.html )

| Mefisto23 a răspuns:

Ciprian Stratulat?

| Mefisto23 a răspuns:

@marybee. daca la tine vaza e cos inseamna ca polenizezi stalpi telegraf! rolling on the floor

| Adredemesconf a răspuns:

Buna any!
Pictorul cred ca este Stefan Luchian, din cate vad eu.
Da, el este si aici uite si poza:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:23&biw=1280&bih=834.

O zi frumoasa sa ai!
:*
:)

| any12_4371 explică:

A si am uitat sa va spun, semnatura este ceva de genul : stanm dar foarte sters, am cautat si eu pe google dar nu prea am gasit... si mary sa stii ca linkul pe care mi l-ai dat cu poza este asemanator am gasit is eu una asemanatoare dar in poza de pe net era o masa si la mine nu este si am cautat de mi-a venit boala big grin daca mai gasiti pls sa imi dati linkul sa vad. multumesc happy

| any12_4371 explică:

Nu este asta sad... exact pe asta am gasit-o si eu, mai aveam putin si lesinam cand am vazut-o laughing dar mersi mult ca ai cautat-o happy

| any12_4371 explică:

Pai nu stiu daca e un pictor cunoscut si acasa am fotograiat-o