| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre teatru si cinema?

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Este ca si cum ai canta life (teatru) sau playback (film)

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce intrebare!laughing...acum te intreb eu: Care-i diferenta intre baiat si fata?laughing

| asko a răspuns:

Locul - scena la teatru
- platou, in aer liber, oriunce la film
timpul live pe scena teatrului
inregistrat la film
tehnici folosite - decor, machiaj
sau decor, machiaj, efecte speciale virtuale sau nu, editari ale filmului, etc

| Bishop a răspuns:

Pai la cinema vezi un film, si la teatru vezi o piesa, cu actori in carne si oase pe scena laughing

| antonius74 a răspuns:

La teatru este un numar de X persoane care se costumeaza si joaca pe viu, iar la cinema e un proiector care prezinta niste imagini inregistrate cu X timp in urma ca sa le vezi tu in acel moment.
la teatru se intampla chestii "aproape" normale, la cinema e plin de efecte speciale laughing

| CristineDelaruss a răspuns:

Teatrul este un eveniment jucat live pentru spectatorii doritori, iar cinema-ul este o lume virtuala cu actori fideli de lumea filmului. Bafta!

| putzulica a răspuns:

Poi la teatru nu vezi virtual iar la cinema da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teatrul inseamna o reprezentare "live" a scenariului. happy