| alexandru171 a întrebat:

Buna ce imi puteti spune despre pictura abstracta am inteles ca se castiga mult unii chiar mazgalesc ceva cu acoarele si iau bani
bine ca eu nu vreau sa mazgalesc sa spunem ca am talent la desen fac diferite desene pot sa fac si pictura abstracta, dar am niste desene facute si acum sunt in italia si un prieten m-a propus sa fac niste picturi ca a spus ca sunt chiar interesante desenele mele. Voi ce ziceti se castiga din pictura abstracta va rog un sfat cine ma convinge are funda

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daca ar fi fost asa de simplu, m-as fi apucat si eu sa ''zmangalesc'' pictura ''apstracta''!rolling on the floor

| XkkOOjs a răspuns:

Pai pictura abstracta este ceea ce a pictat Piccaso din cate stiu.Cuvantul corect e "mazgalesc"(vad ca nu prea sti sa scrii), iar de castigat din orice fel de picturi trebuie sa ai un talent, sa il dezvolti si dupa poate ai sanse!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexutzapoopuic a răspuns:

Pictura abstracta nu e doar un 'mazgalit' dar e un mod de a vedea emotiile raprezentate in o maniera fantastica si nu poti sa dai oleaca cu pensula si iti iese tabloul. si eu sunt o artista iar daca te gandesti ca e asa simplu nu ai decat sa incerci dar doar findca un prieten ti-a spus ca ai desenat frumos o pictura nu inseamna ca poti face o meserie din asta alta e sa ai talent si o alta chestie sa fi una cu tabloul si sa pictezi cea ce simti

| alexandru171 explică:

Troscabambum eu zic sa ramai tu la fata ta ca daca eram urat ca tine ma inpuscam in chip ce fata ai frate mai greseste omu da pe sitele asta vad ca nu se da raspunsuri se ia la misto

| alexandru171 explică:

Alex723 este adevarat cea ce spui poate ca nu mam exprimat bine zicand mazgalituri cea ce am vrut sa spun era de fapt este adevarat? ca pictura apstracta niste culor haotice puse cu pasine cum spui tu sa plateste foarte mult nu stiu daca am talent ai spus ca te pricepi cum ati poat arata niste desene de ale mele eu de obicei desenez cand sta suparat fara chef asa ma linistesc spune-mi cum fac sa tile arat sa imi spui o parere mersi de sfat

| AlexaDew a răspuns:

De fapt arta abstracta nu e doar o "mazgalitura". Nimic din tablouri nu este facut la intamplare. Fiecare culoare, forma inseamna ceva, dar doar trebuie sa stii sa privesti si sa apreciezi acest tip de arta.