| anonim_4396 a întrebat:

Salz TPU. Am o problema deci. Nu am talent la desen. Nu pot spune ca nu am talent deloc dar totusi aproape ca nu-mi ies deloc desenele. Imi place sa desenez si cand ceilalti fac desene super reusite ma roade putin invidia laughing deci ce sa fac ca sa ma pricep si eu la desen. apropo la scoala de pictura nu ma lasa mama sad

Răspuns Câştigător
| FirstCookie a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai talent! :3 Pur si simplu daca te pasioneaza asta poti sa continui sa desenezi [ de la lucruri usoare pana la lucruri mai ample]. Eu de ex. cand eram mai mica incepusem sa desenez Sponge Bob, ursul din Winnie The Pooh,. pana cand am inceput sa prind indemanare. [ Eu sunt ambidextra- pot face aproape toate lucrurile cu ambele maine laughing] Dupa am inceput sa desenez personaje din Anime-uri / portrete/ peisaje. happy
Daca exersezi zilnic, o sa te obisnuiesti cu tehnica plastica. happy Dar mentionez inca odata: Incepe cu ceva usor! Funda? :d

4 răspunsuri:
| adina02 a răspuns:

Exerseaza si pana la urma o sa fii un desenator forte bun.succes!

| Zippy a răspuns:

Deseneaza,deseneaza si iar deseneaza.Chiar daca nu ai talent tot ce conteaza e sa iti placa tie sa desenezi.Cauta video pe youtube cu desene sau imagini si incearca sa le copiezi cat de bine posibil

| FirstCookie a răspuns:

Merci pentru funda :* puppy dog eyes.

| Dedegs a răspuns:

Păi daca nu ai talent asta e, accepta adevărul si găsește altceva de facut la care te pricepi. Succes!