| Elena_6387 a întrebat:

Ce trebuie sa faca o nasa la botez, atunci cand merge cu bebelusul la biserica dar si cand il scalda? ( voi fi nasa si nu stiu) multumesc... dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu e nimic greu. Cand intrati in biserica, va trebui la inceput sa tii copilul in brate, si sa rostesti in locul lui Crezul. In caz de nu stii crezul, spune-i preotului si va va pune sa repetati dupa el [tu si nasul]
Apoi, tu va trebui sa tii lumanarea aprinsa cand scalda copilul, si sa ajuti la imbracarea lor. Pentru restul amanuntelor, te va indruma preotul.
O zi buna!

1 răspuns:
| Borgir a răspuns:

Tine lumanarea si parca si la treaba cu botezul are ceva de facut sa i-a copilul de la popa daa nu ma insel nu e mare luru.Iti spune preotul ce ai de facut.