| crista18 a întrebat:

Urmeaza sa fiu nasa pentru prima data si as dori sa stiu ce trebuie sa faca nasa in biserica...stiu ca iti spune preotul tot ce trebuie sa faci dar totusi as dori sa fiu pregatita. toate informatiile si detaliile imi vor fi de folos.

3 răspunsuri:
| ionutzxz a răspuns:

Nasa la botez?

| ionutzxz a răspuns:

Daca e la botez asa:
1. Sa ai certificatul de nastere la biserica.

2. Sa iei un cadou nasilor.

3. Pentru a doua zi trebuie sa pregatesti un prosop si sapun pentru ca mama sa spele nasa dupa baita si inca un prosop pentru cea care da copilul, adica "moasa".

4. Sa ai la tine o foarfeca plus o cutiuta unde sa puna parul pe care parintele il va taia la botez.

5. Sa cumperi bomboane pentru servit in biserica.

6. Dupa ce se termina baita opresc cate ceva din cadita (petale de flori, banuti) pe care ii pastrati intr-o cutiuta alaturi de firicelele de par de la botez.

| dulcemarie a răspuns:

Trebuie sa stii Crezul