| ellai a întrebat:

Cei care ati citit Emma de Jane Austen imi puteti spune cum vi s-a parut. Este o carte care de face sa nu o lasi jos din mana sau te plictisesti repede de ea? Daca ati citit Mandrie si prejudecata imi puteti spune daca seamana ca aceasta, adica la stil, fiind scrisa de acceasi autoare. Multumesc.

2 răspunsuri:
| WatchYourBack a răspuns:

Cartile seamana intre ele oarecum. adica personajele sunt conturate cam la fel, in cam aceleasi cuvinte. si adevarul e ca daca nu te atrage mult stilul, sunt putin greoaie amandoua (mai ales emma, dupa parerea mea) pana incepi sa intelegi mentalitatile descrise si rolul fiecarui personaj.

| Beaaa a răspuns:

Am citit doar Emma si e destul de interesanta, zic eu. E adevarat ca la inceput e cam greu s-o intelegi, dar dupa e interesanta.