| Havin a întrebat:

cine ma poate ajuta cu cateva date despre tesuturile vegetale si animale?

2 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Uite aici:http://www.e-referate.ro/......03-08.html
Sper că te-am ajutat :)

| Bya4U a răspuns:

Tesutul, definit ca o grupare de mai multe celule ce au aceeasi forma, structura si indeplinesc aceeasi functie, apare la plante: tesuturi protectoare, tesuturi conducatoare, tesuturi secretoare, tesuturi de sustinere si tesuturi asimilatoare si la animale: tesutul epitelial, tesutul conjunctiv, tesutul muscular si tesutul nervos. Sper ca ti-am fost de ajutor.winking