| rlk1234_3713 a întrebat:

Buna!big grin Am si eu o intrebare stiti ca sunt niste desene care se fac cu un creion anume desene de acelea gri adica cum ar fi facute cu creionul nu prea stiu sa explic, de unde imi pot lua si cum se numeste, multumesc:X

Răspuns Câştigător
| Once21 a răspuns:

Gret ca et referi la creioanele de grafit. Cauta-le la papetarii, desi daca stai intr-un oras mic nu cred ca ai sanse, sau le poti comanda de pe net. Sunt in jur de 3 lei (pe net cred ca sunt mai scumpe), daca-mi aduc bine aminte.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe la magazinele Fondului Plastic, daca or mai fi existand, sunt creioane cu mina foarte moale. Dar nu mai tin minte ce cod aveau. Ceva gen 2B, dar nu sunt sigura. Oricum, daca ceri asa ceva intr-un magazin specializat, stie vanzatoarea ce sa-ti dea.

| Alex_7297 a răspuns:

Http://www.stickpage.com/, se numesc "stick"-uri, dacă la ele te referi!:)

| Once21 a răspuns:

Mersi pentru funda. Si bafta! happy

| rlk1234_3713 explică:

Multumesc pentru raspunsuri cred ca sunt creioane de grafit si app oce21 stau in bucuresti deci cred ca o sa gasesc multumesc pentru toate raspunsurilebig grin

| rlk1234_3713 explică:

Am aflat ce vruiam sa stiu de fapt era carbune special pentru desene multumesc oricum:X:*

| Alexander_1900 a răspuns:

Desene animate?

PS: Tabela care scrii pe ea cu un creion magnet si se sterge printr'o mutare a unei bari de la dreapta la stanga si invers?

| necris77 a răspuns:

Pune macar o poza sau ceva
?
http://2.bp.blogspot.com/__KckAWR3-
La asta te referi?
PQ/Si2Kpmq8B0I/AAAAAAAAAJg/7JtG01f5I1M/s1600-h/desene+sterse.jpg

| ana1995 a răspuns:

Creion grafic. Pai sunt mai multe feluri de creioane grafice de exemplu B5, B6, B7. te duci la o papetarie si intrebi daca nu au creioane grafice. daca nu sunt sigura ca o sa gasesti pe net cate vrei