| Gaciu_Veniamin_Andrei_1997 a întrebat:

Salut. Vreau sa închiriez o sala de expoziție în Iași pentru o zi. Am nevoie de o sala mica pentru a expune câteva fotografii. Îmi poate spune cineva unde as putea expune și cam care ar fi costul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru 1 zi?
Cred ca-i imposibil asa ceva, fiindca iti ia macar 2-3 zile sa poti pregatii expozitia, pozitionand tablourile cu fotografii pe pereti (ca nu se lipesc cu nimic si nici in cuie nu le poti bate ci cu sisteme speciale de prindere), apoi instalezi lumini care-ti pun in valoare pozele....si cand esti gata abia atunci deschizi expozitia.

Eu ti-as sugera sa mergi la picior prin Iasi si sa vezi unde sunt expuse alte expozitii cu fotografii, picturi, carti, obiecte de arta samd...si intrebi acolo care este cea mai mica perioada de inchiriere si care este pretul lor.

O alta varinata este sa-ti faci un website si sa-ti faci expozitia online, pe care ti-o promovezi pe diverse site-uri online, pe FB, Instagram, ziarul local, online pe alte site-uri de arta si fotografie samd.

| Gaciu_Veniamin_Andrei_1997 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles. Mulțumesc mult de detalii. Nu am nevoie de promovare, practic de expoziția asta vreau sa ma bucur doar eu împreună cu iubita mea pentru un moment special.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gaciu_Veniamin_Andrei_1997):

Atunci nu trebuie sa faci atat efort, ci o poti face la tine in casa, in camera ta chiar.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu ma gandesc la galeria Dana sau cea din pasaj, de la fosta Hala Centrala fiindca sunt asa mai mici ca dimensiuni, mai intime cumva.Dar poti expune si pe holurile unor universitati, nu neaparat intr-o galerie.De exemplu Sala pasilor pierduti sau altele, mai ales daca esti student.Despre costuri nu stiu nimic, imi pare rau. Daca fotografiile au ca subiect orasul Iasi, as putea sa iti trimit niste pagini care vor fi dispuse sa te ajute cu indrumare pentru expunere.

Mai vezi si pe aici sugestii:

https://iassium.ro/......tezi-iasi/