| ZoeyMe a întrebat:

Daca ati scrie o carte cum s-ar numi si despre ce ar fi? Va rog fara raspunsuri stupide.

Răspuns Câştigător
| TheMitOfTheRedEyes a răspuns:

Cartea pe care as scrie-o si pe care o scriu si sper sa o termin este despre o fata cu puteri care este de fapt o stea si se numeste:
DarkStar-Cazuta din cer
Cautati pe facebook:http://www.facebook.com/pages/Darkstar-Cazut-din-cer/144178355650203...daca vrei dai add la dumitroae alexandra te pup:*

18 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Urmatoarea mea carte se numeste ''Asul de plumb''. Primele s-au intitulat ''Lemon Vodka'' si ''Intuneric'' plus cea de nuvele ''Restart''

Răspuns utilizator avertizat
| ThePoet a răspuns:

"Evadarea de pe iceberg" s-ar numi si ar fi despre viata mea.

| ZoeyMe explică:

Nu iti face grij, am sa o raportez eu si rog pe cineva. Urat din partea ei.

| Snowal15lea a răspuns:

Sar numi (viata Adellei) este o poveste despre o adolescenta de 15 ani care intalneste multe greutati in viata dar pana la urma gaseste fericirea adevarata.

Răspuns utilizator avertizat
| Brittanie a răspuns:

Eu,daca as scrie o carte as numi,, O alta viata''... ar fi cu o fata care invata foarte mult (mai ales la matematica) si intr-o zi merge la bunica ei si vede copii care se joaca si se decide sa stea impreuna cu ei. Apoi, a doua zi tot la fel...ea nu mai devine o tocilara ci devine,, un copil''.

| Carlene a răspuns:

Cartea pe care o scriu (doar pentru mine) se numeste "Sticla in ochi" si este vorba despre viata adolescentilor din ziua de azi! O viata plina de droguri, etnobotanice, barfe, batai, etc.

love struck Te pup!

| scumpik99 a răspuns:

Daca as scrie o carte as scrie o carte de poezii intitulata "Poezia, draga mea"
Iata o poezia compusa de mine de 8 martie (cea mai frumoasa poezia a mea) ca sa-ti dau o idee:
Mama draga te iubesc
Esti tot ce-mi doresc
Esti mereu langa mine
La greu si la bine
In inima mea
Care apartine a ta
O primavara frumoasa iti doresc din suflet
Cu multa dragoste si cantec.

Si o poezie care am compus-o recent:
Scoala draga ai venit
Ce repede ai sosit
Ai adus cu tine teme
La mate repede, probleme
Uneori esti plictisitoare
Alteori ne dai bataie de cap mare
Dar te voi respecta
Pentru ca esti scoala, draga mea.
Funda?winking

| Gaabi32 a răspuns:

M`am gandit sa scriu o carte [ nu pentru a o publica, ci pur si simplu pentru ca imi place sa scriu ], si as vrea sa scriu despre o fata retrasa, care nu vorbea cu nimeni. In acest timp, ea, isi dadu seama ca are o legatura speciala cu ploaia [ apa, in general ], pe care incepuse sa o inteleaga. Incepuse sa simta chiar o iubire adevarata pentru ploaie straight face. Intr`o zi, fata statea inchisa in camera ei, si isi astepta " prietena ", dar ea nu aparu. Se horati sa iasa sa o caute, dar nu o gasi... atunci se intoarse, amagita de soarta, in casa. Acolo vazu un om. Era speriata, pentru ca niciodata nu mai pastra un contact vizual asa de lung cu o fiinta umana. Ura oameni, dar cu toate acestea nu putea sa`si ia ochii de la acest ins straniu. El se apropie, ii lua mana, i`o strange si ii spuse ca doar inima lui o poate ajuta cu adevarat. Atunci, fata, isi dadu seama ca, parca prin minune, mana lui, lipita de a ei, era de fapt o iluzie... era neexistenta, dar totusi crezu in acest om. Parea atat de cunoscut, atat de bun, de intelegator, exact ca apa!

Fata se schimbase in tipul in care domnul acesta necunoscut statuse cu ea, dar peste un timp, acesta ii spuse ca va trebui sa plece. Ea incepuse sa planga, sa se roage de el sa nu plece, dar el o revuza cu lacrimi in ochi. O durea, fiindca ceva o atragea la acest barbat, ceva nesimtit pana acum. etc. etc.

Ei, si apoi el pleaca. In timp fata isi dadu seama ca acel om misterios era chiar ploaia, printr`un semn al apei. In fine... tot felul de gestii am in minte laughing. Oricum titlul e greu sa il aleg asa ca daca ai ideei de titlu poate ma poti ajuta tu.

| Deian1 a răspuns:

Dca ar fi sa scriu o carte as numio,, Extrateresti la orizont?!,, pentru. ca sut pasionat de sf, ar fi vorba in carte ca un grup de oameni care au infiintat o agentie secreta de gasirerea fiintelor pe alte planete, ei ar fura toate informatiile de la nasa si FBI despre extraterestri si ar continua cercetarile.
Dupa mult timp de trudinta si chinuiala ar fi vrut sa se dea batuti dar in ultimiul moment ar fi gasit fiintele extraterestre si ar fi facut o alianta in stapanirea pamantului.Au reusit sa stapineasca pamantul dar Ierzi (numele extraterestilor) iau tradat si iau omorat, dupa multe secole Ieri sau infectat cu gena omeneasca si peste miliarde de ani sau transformat in oameni (la sfarsit uite ce as scrie ) si asa omenirea a mers mai departe. Cine stie, poate oameni au trait iar noi am fi o amestecatura dintre ierzi si veche omenire. Sper ca ti-a placut.

| ExistSiEuPeAici a răspuns:

@Gaabi32, cum poti sa te limitezi la astfel de chestii? Sa copii tot ce gandesc eu, si sa te prefaci ca tu ai facut totul? Nu pot sa cred, sincer. De ce nu gandesti singura? De ce te bazezi pe altii sa-ti zica ce sa faci? De ce? Du`te si ia`ti un pix si`o foaie, chinuiete un pic sa gandesti, si iesi de`aici si scrie ce vreai tu, dar nu povestea mea waiting. Ma intelegi?
@marryalexa, imi pare rau, dar am gradul junior chatterbox si n`am cum sa trimit nici un mesaj...

| ExistSiEuPeAici a răspuns:

Firarrr! N`am cum sa raportez... [ grad junior x( ] Dupa ce`mi fura tot ce scriu, mai scapa si nevatamata laughing.

| ExistSiEuPeAici a răspuns:

@marryalexa, scuze ca dau atatea raspunsuri la intrebarea ta, si nu au nici o legatura cu intrebareahee hee, dar nu mai suport! Pur si simplu eu ma chinui sa compun ceva, din placere, si vine aceasta fiinta [ @Gaabi32 laughing ] si imi ia tot. Si mai si zice ca " titlul e greu de ales " [ cred ca a vazut ca am uitat sa pun titlu laughing ].
Nu obisnuiesc sa ma " cert " cu cineva, dar asta e prea de tot! Off! Nu suport!

| Jinchuurikiul a răspuns:

Mostenirea intunericului

| andreea145 a răspuns:

Tara mincinosilor ar fi titlul,ar fi vorba despre o tara care se numeste minciunesti,si cativa dinte oameni s-ar numi :mint,minta,mistone,mincinen,mincinera,minti, mintime, minciunina minciu si marele rege minciunila.astea ar fi cateva din personaje.te rog da-mi funda

| Aniix a răspuns:

Buna.DAca asi scrie o carte s-ar numi destinul vampirilor, sh ar avea legatura cu viata vampirilor sua ceva de genu.

| Fulga_Constantin_1993 a răspuns:

As dori sa schimb putin lumea si chiar imi doresc sa sciu o carte,o carte despre forta multimi,forta uniri oamenilor pentru ca oameni au uitat ca nimeni nu poate fi mai puternic ca o multime. Sa raspandim solidaritatea, sa simtim fericirea, satisfactia, rolul nostru pe aceasta lume cand ajutam pe cineva. ''Principiul meu? Nu imi multumiti daca va ajut, face-ti si voi acelasi lucru pentru alte 3 persoane. Este singura modalitate, dupa parerea mea, prin care se poate eradica raul si se poate raspandi solidaritatea. Intotdeauna vei gasi cate o persoana sa ajuti si asa vom deveni un model de urmat pentru alti. Ai o dizabilitate? nu-i nimica! gandeste pozitiv Fii inteligent si nu-ti vedea dizabilitatea ca pe o slabiciune! Minunat! A dedus o idee asa de mare din ceva asa de mic. Orcand o sa am ocazia cu siguranta o sa pot ajuta alti 3 oameni. Toata lumea vede ca poate ajuta pe cineva doar ca ceilaltii ignora si se duc mai departe! Cineva zice ca are o dorinta mare de a ajuta dar intreaba-l, a facut vrodata ceva pentru, cineva? A facut vreo data ceva? Fiecare va avea propriile scuze. De foarte multe ori am auzit vorba asta:'' de ce sa ajut daca el nu ma ajuta?'' urat! -Sa zicem ca toata lumea greseste. Nimeni nu ajuta pe nimeni. Dar de ce nu incepi tu? Poate ca tu o sa ai satisfactia aceea. Nu funda este ceea ce imi doresc ci schimbarea. Poate ca o sa reusesc sa dechid ochii la multe persoane, poate ca o sa reusesc sa sensibilizez putin pe acei care se gandesc numai la ei, care spun ca ei pot face ce vor si oameni de rand se pot duce naibi, care vede o ilegalitate si trece mai departe...Nu uita, tu cel ce astazi treci cu vederea maine vei fi urmtoarea victima. Deci nu trai viata ca un eunuc ci lupta, lupta pentru. schimbare.