| Snicker a întrebat:

Buna,
daca imi fac comana de pe net cartea de la adevarul "20000 de leghe sub mari' din colectia Jules Verne, o sa o iau gratuit, platind doar taxa postala?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu fi naiva. Crezi ca astia de la Adevarul vor sa dea faliment? Chit ca sunt sponsorizati. Inafara de numerele pentru abonati au fost tiparite un numar redus care s-a si 'pierdut' pe traseu, in zona difuzorilor de presa. Daca vrei sa o iei de la biblioteca Adevarul va avea probabil un pret standard.
Dar orisicum acest pret este destul de mic fata de pretul de librarie.

| TutiQ a răspuns:

Nu cred ca platesti doar taxa postala, dar sunt sigura ca este precizat undeva. Cauta cu atentiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum s-o iei gratis? O iei cu acelasi pret cu care se vinde alaturi de ziar, plus taxele postale!
Ca sa iesi mai ieftin poti comanda mai multe carti si atunci taxele postale, care oricum se platesc in functie de greutate, vor fi mai rezonabile.Cand spun "mai multe carti ", ma refer la mai multe carti de Jules Verne, nu la aceeasi in mai multe exmplare.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Buna

trebuie sa dai bani si pe carte si pe taxa postala

pa