| viki a întrebat:

A "prins" cineva cartea "20.000 de leghe sub mari" de Jules Verne, distribuita gratuit cu ziarul "Adevarul"? Ca eu una, nu...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-au oprit bisnitarii de la standurile de ziare, sa le vanda azi la pret intreg. Eu am alergat prin tot Bucurestiul, prin benzinarii, malluri, am fost si la Libraria Adevarul de pe Magheru. Unii ziceau ca n-au primit deloc carte, altii ca s-au dat pana in ora 9. Era un stand de ziare de la piata romana unde era deja pusa la vanzare IERI cu 11 LEI. Eh, sincer ma asteptam sa se intample ceva asemanator. Adevarul e ziarul meu preferat, il citesc zilnic, sunt un fan dar imi e teama ca de data asta au dat-o in bara. Au incurajat specula si bisnitarii de la colt sa faca un ban cinstit cu cartea asta. Nu mi se pare normal ca eu, cititor Adevarul, sa nu primesc cartea oferita de ziarul meu preferat in detrimentul bisnitarilor de la standurile de ziare. Pun pariu ca astazi o sa fie peste tot la doar 11 RON. Lectura placuta!

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

In Timisoara si la Bucuresti exista biblioteca Adevarul, daca nu esti din aceste localitati cauta un prieten. Se poate cumpara de acolo.

| Ana a răspuns:

Eu am "prins-o", bine ca cunosc p cineva si mi-e mult mai usor sa le "prind" big grin

| deea_1980 a răspuns:

Da! Este super.am citit vreo 50 de pagini.

| viki explică:

@Adelaide Nici eu nu am gasit...si pe oricine am intrebat, mi s-a raspuns ca nu s-au gasit...si eu tot pe la 7 dimineata m-am interesat.
Ce vrei sa spui cu manevrele?

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Eu am prins-ohee hee defat tata a prins-o laughinglaughing

| alexutza123 a răspuns:

La ora 6. 30 cand am ajuns in fata chiscului de ziare, femeia de acolo mi-a zis asa:
S'au vandut toate! Cu toate ca era 6. 30

| mariapow a răspuns:

Eu am gasit la carrefour mai multe carti la promotie (4 lei cartea ) acum vreo saptamana. Am luat
, Jules Verne(800 de leghe pe amazon, 20. 000 de leghe sub mari, Insulamisterioasa si Copii capitanului grant vol 2), V.alecsandri,Anton Pann, MEminescu ...etc cam vreo 10-15 si sunt f ok sper sa gasesti

| larisa_6959 a răspuns:

Nici eu...

| Adelaide a răspuns:

Nu cred ca sau facut manevre la ora 7 dimineata nu am gasit

| Adelaide a răspuns:

Ma refer ca au oprit ei cartile cum aceasta editie nu o luai la pretul de 10 lei si mult mai ieftina bbanuiesc ca vanzatorii le-au oprit si vandut la cunostinte lool

| cripistinna a răspuns:

La 7 dimineata nu mai eraulaughing

| lixu^^ a răspuns:

Cand am intrebat la un chiosc mi s-a spus:''cartea se plateste''. Sunt de acord cu ceea ce spune adelaide.Cu siguranta s-au facut manevre!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena...