| anonim_4396 a întrebat:

Bună, m-am apucat de desen acum 2 ani și am făcut doar portrete și mici lucuri la scara mare cum ar fi trandafiri sau ochi umani doar ca acum as vrea sa ma apuc sa învăț un stil de desen anume, sa ma axez doar pe el dar nu stiu cum se numește stilul respectiv, asa ca va rog sa îmi faceți o lista cu toate stilurile de desen cunoscute. Le voi cauta eu pe fiecare în parte și le voi cauta asa ca nu-i neapărată nevoie să-mi explicați ce face fiecare stil, doar numele e de ajuns. Rog seriozitate, mulțumesc!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E cam vag spus asa, stil de desen.Te referi la desenul in creion?

| johnnny123 a răspuns:

Dar tu de ce nu poți să cauți pe internet care sunt toate stilurile de desen cunoscute și vrei să-ți facă cineva o listă?

| Redxblade752 a răspuns (pentru johnnny123):

Am cautat dar pe internet nu te ajuta cu nimic sa cauți ceva fără sai ști denumirea exacta sau măcar ceva apropiat înțelesului, când caut stiluri de desen cel mai des întâlnesc idei de desen și nimic folositor.
Nui un gest de lene, e doar o întrebare care m-ar putea ajuta în ceea ce vreau sa învăț