| Adriuka a întrebat:

Nu stiti cumva: s-a tradus vol 4 din seria Eragon in romana? big grin astept aceasta carte de 1 an crying fundita pentru primul raspuns corect tongue

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

Nu, încă nu s-a tradus. Momentan abia a apărut în America şi în ţările mai evoluate. Eu mi-am cumpărat volumul 3 acum aproape 3 ani şi de atunci tot aştept. waiting

| Adriuka explică (pentru AnimeChu):

Da, stiu ca a aparut in America (parca din dec anul trecut). greu mai traduc romanii o carte laughing am citit'o si eu de ceva timp, acum am cam uitat. trebuie sa o mai recitesc (nu ca mi'ar parea rau tonguelaughing ti'au placut volumele?

| AnimeChu a răspuns (pentru Adriuka):

Da, e enervant când trebuie să aştepţi. Am căutat şi online, în engleză, dar tot nu am dat de el -.-
Ow, cu siguranţă. Eragon este una dintre cărţile mele preferate şi o pot numi chiar "cartea copilăriei mele". Eragon a fost prima carte pe care am cumpărat-o din banii mei proprii prin clasa a-II-a.
Pe mine m-a fascinat complet lumea aceea magică creată. :3

6 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Nu, din cate stiu eu cartea de abia a aparut pe piata si inca nu a fost tradusa in romana.

| Căpşunăă a răspuns:

A aparut in carrefour

| infamy a răspuns:

Sa tradus, uite un site de unde poti sa o cumperi :
http://www.elefant.ro/......90297.html (fundita) :o3