| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Buna, recent am primit cadou un carnet foarte frumos, si nu stiu ce sa scriu in el.Parca pentru un jurnal ar fi prea pompos, si mi-e jale sa-l umplu cu problemele mele.Are marginile paginilor aurii, are citate despre arta, lucrari de arta, scheme ale unor monumente/cladiri gotice, e legat de arta mai pe scurt, si ma gandesc ca trebuie sa-l umplu cu ceva frumos si artistic. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Daca esti genul artistic poti sa scrii citate care ti se par interesante si nu vrei sa le uiti (gen : I see humans but no humanity), sau poate desenezi, poti face desene pe hartii cat paginile si sa le lipesti cu lipici la tub (nu incerca aracet sau altceva pentru ca e posibil sa strici paginile) sau daca nu esti genul talentat la desen poti sa decupezi imagini din reviste sau sa le scoti la imprimanta. Poti sa scrii nume de prieteni in el undeva pe o pagina cu data nasterii lor, sa scrii pareri despre ei, poti scrie amintiri care iti sunt dragi si vrei sa razi cand le citesti peste 20 de ani. Nu te grabi sa il umplii pe loc, pentru ca fiecare pagina iti ia timp. Poti sa mai desenezi modele marunte pe unele pagini, poti sa le ceri prietenelor tale apropiate sa iti faca ceva o amintire pe o foaie si sa o lipesti acolo. Cu timpul iti vor mai veni idei, doar nu te grabi sa il umplii in cateva zile. Transforma carnetul ala frumos intr-un carnet cu amintiri, pastreaza-l bine si peste ani buni il vei rasfoi, il vei arata copiilor poate, iti vei aminti la batranete cum era cand erai tanara (daca mai rezista pana atunci ) laughing

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il dai si tu cadou.

| Freya1 a răspuns:

Srie poezii sau copiaza chesti interesante care te atrag si fa desene...Ca sa nu gresesti sau sa nu il strici scrie pe altceva inainte si copiazale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l intr-o vitrina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te inventator si fa schite pentru....chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te inventator si fa schite pentru....chestii.Sau poti sa scrii nume de prieteni in el undeva pe o pagina cu data nasterii lor, sa scrii pareri despre ei, poti scrie amintiri care iti sunt dragi si vrei sa razi cand le citesti peste 20 de ani.

| missfatadelatara a răspuns:

Agendă.

Caiet de schițe.

Notezi informații despre ce vezi acolo.

PS: as vrea sa știu de unde e cumpărat.

| EmiliaTonciuVasile explică (pentru missfatadelatara):

Germania

| missfatadelatara a răspuns (pentru EmiliaTonciuVasile):

crying
Am vrut să-mi iau și eu unul...
De curiozitate, nu știi vreun site? big grin

| EmiliaTonciuVasile explică (pentru missfatadelatara):

Nu e de pe un site, e dintr-un magazin