| radu32 a întrebat:

Bună seara! Care brand de guașe recomandați din următoarele: Royal & Langnickel, Talens, Daler Rowney, Phoenix sau Artix? Pe care lea-ți folosit, pe care le recomandati? Vă mulțumesc mult și multă sănătate!

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu as recomanda nici una. Pentru că aș recomanda ce mi se potrivește mie, cu ce pot lucra eu mai bine. In arta, folosirea materialelor este extrem de personalizata. Am văzut artiști care au făcut minuni cu materiale de doi lei, pe care multi alti că artisti ziceau că nu sunt bune de nimic. Totul e sa găsești tu ce e mai bun pentru tine, și asta poți face doar lucrind, folosind cît mai multe materiale, ca sa poți face diferența între ele și să alegi ce e mai bun pentru tine. E valabil și pentru guașe, și pentru ulei, și pentru acrilice, și pentru simplul creion sau cărbune pentru desen.

| radu32 explică:

Am uitat de brandul DELI big grin