| analoveskorea a întrebat:

Buna seara TPU.As dori sa va intreb cum pot transforma o hartie intr-un pergament?

Răspuns Câştigător
| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi cu hartie lucioasa, pentru ca nu ia foc atat de repede. Daca ai soba, ia un taciune aprins [vezi si tu unde il pui] si pune hartia pe el.Ma rog,nu toata foaia,atinge putin marginile de el si sufla repede sa nu se aprinda. Daca vrei sa scrii ceva pe hartie,mai intai scrie, dar sa nu atingi marginile, pentru ca o sa se arda.Deci mai intai sa scrii, caci apoi daca pui pixul pe hartia arsa, o sa se rupa.

4 răspunsuri:
| Maream a răspuns:

I-a o bricheta si dai foc la capete incet si cand vezi ca se inteseste stinge-l sufland si fa asa si pe margini.

| RockAddicted a răspuns:

O stropesti putin cu cafea o tai putin pe margini si ii dai putin foc pe o parte

| RockAddicted a răspuns:

O stropesti putin cu cafea o tai putin pe margini si ii dai putin foc pe o parte si il faci ca un pergament

| bodystf a răspuns:

O arzi pe margini...big grin