| Mogiojojo a întrebat:

So am citit candva, intr-o zi, acum mult mult timp ceva in genul:
Sa zicem ca cineva compune muzica gen la pian (nu vorbesc de rapp si rahat) si face foarte bine asta gen la modul superlativ, astfel incat cam orice persoana poate sa afirme ca e bun la ce face la nivel international. Si intrebarea este acea persoana va avea succes sau va fi oprita de acei oameni din umbra, masoni sau cum le zice? Adica ma gandesc ca daca persoana o sa aiba niste idei altele decat se promoveaza azi nu o sa fie lasata sa aiba un nivel prea mare de influenta pentru ca ar fi periculos. Atunci cand vedeam videoclipuri din astea conspirationiste spunea ca ei sunt in spatele la toti artistii si personalitatile si ca cei care nu sunt promovati de ei nu reusesc. Dar de ce nu ar reusi daca talentul e facut de asa natura sa fie recunoscut de toata lumea?
Si nu e vorba de mine sau ceva deci nu sariti cu jigniri, vorbesc la modul foarte general.
Mi-a mai zis odata cineva ca daca 'nu ai spate' intr-o chestie de genul nu ai cum sa reusesti dar tipul era incuiat si nu cred ca intelegea cu adevarat ce inseamna talent iesit din comun. Vreau sa zic se presupune ca cei mediocri ar trebui 'sa aiba spate' dar nu cei cu adevarat buni pentru ca ei ar fi usor reconoscibili.
E valabil pentru orice domeniu.
Deci cum e de fapt?

Am mai pus intrebarea asta si pe alt forum dar acolo nu exista libertate de exprimare si mi-au blocat-o in asa fel incat sa n-o vada nimeni

1 răspuns:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Eu cred ca iti bati prea mult capul cu, conspiratiile. In ziua de azi daca esti bun te poti promova oarecum singur le diferite platforme si retele de socializare... acum sa fim seriosi de exemplu succesul pe care il are Abi sau alti pseudo-cantaciosi di astia, crezi ca se datoreaza masoneriei? Eu cred e irelevant...