| EyesSad17 a întrebat:

Buna

Spuneti-mi si mie cum pot convinge pe cel de langa mine sa nu sa apuce de droguri Bine inca nu s-a apucat dar sa nu se lase influentat

Sa va spun de ce va cer idei pentru ca eu

particip la un concurs de desen si mi s-a dat o tema cu (antidrog) fiind asta :Cum pot convinge pe cel de langa mine sa nu se apuce de droguri

Vreau ideii pentru asta va dau o funda si un vot plzzz help meee ^^ va multumesc

Răspuns Câştigător
| DeeutzaPink a răspuns:

Buna! Pai, am stat si am gandit mult, dar in cele din urma mi-a venit o idee care cred ca o sa te ajute.De desen spui? Pai, cred ca ar trebui sa desenezi un exemplu de ce s-ar intampla daca s-ar apuca.Sau,poti sa te desenezi pe tine explicandu-i ca nu e bine.Ai putea sa mai desenezi si un mic norisor dala care scrii in el ca la benzi desenate, numai ca tu o sa desenezi cm e sa fii drogat.De exemplu:dupa gratii, furand bani, bijuteri, etc...sau dand bataie fara motiv, sau ucigand, orice. Sper sa-ti ajute ideea mea.Si eu am participat la un concurs la desen si am castigat.Sa-mi spui daca ti-a mers.

3 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Buna! POti sa desenezi un om care papa droguri si deasupra sa scrii asa nu. Poti sa faci un om ( pe cealalta jumatate de margine ) care arunca drogurile si deasupra scrii "asa da". Booon. Daca ai o compunere de facut hai sa iti spun o modalitate :

Spune-ti NU drogurilor!
Drogurile sunt ca niste bauturi otravite. Tu le bei, mananci si nu te gandesti la consecinte. Arunca-le! Nu iti fac bine. Te omoara intr-un fel aparte. Tu... Gandeste-te inainte de a face asta. Tie iti faci rau deci... Poti fii si amendat. Spune impreuna cu noi "Anti-Drog"! Nu ma consuma ierburi. Impreuna putem reusi

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Pai printr-un desen in care sa explice cat de grav e daca te droghezi... stiu si eu thinking deseneaza un om care se injecteaza. s-ar putea sa iti fac rost de o poza cu un desen care te va ajuta sa il faci pe al tau, lasa-mi un id pe privat

| temugin a răspuns:

Cea mai buuna metoda este cea a exemplului si a explicatiei! nu merita sa te lasi prada teribilismului cand e posibil sa iti pierzi viata!
uite ceva:
http://www.revistamagazin.ro/content/view/6860/31/