| Deeeia a întrebat:

Spuneti'mi va rog si mie mai multe culori care se potrivesc doua cate doua, de genu : alb merge cu negru, negru merge cu rosu etc... fundita

Răspuns Câştigător
| m@ri@ a răspuns:

Negrul si albul merg cu orice culoare

mie imi place :
-verde + galben
-rosu + verde
-rosu + galben
-roz + galben
-violet-roz
-violet-galben
-rosu-alb
-negru-auriu
-verde-galben
-negru+roz
-alb+negru
-mov+negru
-portocaliu+roz deschis
-roz inchis+gri
-verde+alb
-rosu+gri
-alb+galben
-alb+roz
-alb+verde
-negru+roz

sper ca iti place si sper ca ti-am fost de jutor
fundita?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mie imi place combinatia crem cu putin turcoaz. Daca nu te descurci la combinatii tasteaza pe Google Imagini :cercul cromatic.Se combina culorile diametral opuse.

| Jane a răspuns:

Mie imi plac urmatoarele combinatii:
-galben+verde deschis
-galben+azuriu
-negru+roz
-alb+negru
-mov+negru
-azuriu+violet
-portocaliu+roz deschis
-roz inchis+gri
-verde+alb
-rosu+gri
Sper ca ti-am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negrul merge in general cu orice culoare, la fel si albul.Mai sunt combinatii de gen : violet-roz, violet-galben, rosu-alb, negru-auriu, verde-galben, fuchsia-roz, negru-mov/roz deschis, combinatii care mie cel putin imi plac foarte mult happy