| MiauMiauPisiPufoasa a întrebat:

Buna!

Sunt pasionata de arta. Imi puteti da idei de picturi?

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vezi picturi ale marilor pictori europeni si apoi sa te inspiri si sa pictezi si tu.Frumos ar fi sa stapanesti anumite procedee de pictura si apoi sa pictezi un camp cu maci,un apus,un lan de grau cu flori albastre prin el,un catel langa un scaun,o pisica pe o canapea,un batran fumand,un copil in apa,o glastra cu flori,o fereastra de la care se vede cerul instelat, o carte cu un semn de carte dantelat in ea, etc.Deseneaza orice iti vien in minte.Natura e foarte buna ca inspiratie, asa ca, stai in aer liber si picteaza ce vezi.

4 răspunsuri:
| Kristtine a răspuns:

Ai putea să pictezi o fată sărutându-se cu un băiat, un peisaj de iarnă, un copil înconjurat de jucării. răsăritul soarelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om pe campul de lupta ridicand un steag al pacii big grin

| JasonMcCann a răspuns:

Un peisaj de toamna

| xPIKYx a răspuns:

Pai. ar fi frumos apusul soarelui. Asa cred eu. big grintongue